Vedeli ste, že Číňanom ďakujete aj za vynálezy ako:

Vidlička
Tento príbor sa stal bežným pre takmer každú rodinu na svete, s výnimkou samotnej Číny, Japonska a niekoľkých ďalších východných krajín. Ako však dokazujú archeologické vykopávky, Číňania prvýkrát začali používať vidličku oveľa skôr ako ich paličky.

vidlička

Vodíková električka
Číňania sú ohromení vytvorením špičkových a praktických inovácií. Napríklad "vodík" električka. Prívod paliva slúži ako zdroj energie a šetrí elektrickú energiu. Ich zaťaženie stačí na 100 kilometrov pri maximálnej rýchlosti 70 km / h. Doba nabíjania vodíkov je 3 minúty. Jedna nádrž stačí na to, aby električka vykonala 3 cesty po 15 kilometrov. Vlak môže mať až 380 osôb.

Menu v reštaurácií
Na začiatku dynastie Song (960-1279) mestskí obchodníci, kvôli nedostatku času, nejedli doma, ale na rôznych verejných miestach. V týchto reštauráciách varili zahraniční turisti a čínski prisťahovalci s rôznymi kulinárskymi tradíciami a potravinovými preferenciami.

terapie

Neviditeľný dáždnik
Jeden z najnovších vynálezov v Číne je neviditeľný dáždnik. Môžete sa hádať o jeho užitočnosti, ale stále je to niečo originálne. V roku 2014 absolventi Čínskej univerzity letectva z mesta Nanjing vynašli "neviditeľný" a ľahký dáždnik. Air Umbrella je plastová trubica s dĺžkou 30-50 centimetrov. Na konci trubice je vzduchová jednotka. Používa motor na nasávanie a vyfukovanie prúdov vzduchu tak, aby prúd odpudil spadajúce kvapky dažďa a vytvára priestor chránený pred vlhkosťou nad hlavou. Tak sa vytvorí neviditeľná kupola. Taký dáždnik nie je mokrý, ako zvyčajne a ľahko sa hodí do tašky.

Toaletný papier
Áno, vynašli ho Číňania! Toaletný papier bol prvýkrát uvedený v 589 počas dynastie Sui (581-618). V roku 851, počas dynastie Tang (618-907), arabský cestovateľ povedal, že Čínania používajú papier namiesto vody, aby sa očistili pri návšteve toalety. V polovici XIV storočia, v roku dynastie Yuan (1271-1368), iba v provincii Zhejiang bolo vyrobených desať miliónov balení toaletného papiera za rok. Okrem toho je známe, že cisári dynastie Ming (1368-1644) používali výlučne aromatizované papierové listy.

4/5 - (2 votes)