Krb je príjemným spoločníkom v chladnejších mesiacoch. Poskytne vám to pravé teplo domova. Nejde však len o jeho funkčnosť. Krb dokáže zaujať aj po estetickej stránke a fungovať ako dekoratívny prvok v miestnosti. A to nie len v zime, ale po celý rok. Aké sú vhodné materiály na obloženie? Oceľ je jeden z najpopulárnejších materiálov na obklad krbu goraslovakia.sk. Je dostupná v mnohých prevedeniach a zapadne do každého interiéru. Najmä zapadne do moderne zariadených priestorov v industriálnom štýle. Trochu netradičným materiálom, ale tiež vhodným, je drevo. Drevo celú miestnosť príjemne zútulní a navyše pomôže zlepšiť celkovú akustiku miestnosti. Zapadne do moderne zariadených miestností, ale rovnako aj do miestností vo vidieckom štýle.

krb

Ďalším materiálom je betón. Ide o chladný materiál. Do priestoru prinesie moderný nádych a prispeje k vyhrievaniu miestnosti, keďže dokáže teplo z krbu akumulovať. Môžete si tiež vytvoriť originálnu štruktúru, a teda jedinečného dizajnového prvku. Z materiálov poznáme napríklad kameň a tehla. Kameň udrží teplo a vyhreje miestnosť spolu s krbom. Kameň sa hodí k rustikálnemu štýlu interiéru. Tehla vytvorí v miestnosti teplú a štýlovú atmosféru. Materiál je dostupný v rôznych farbách, prevedeniach a veľkostiach. Hrať sa dá aj s usporiadaním tehál. Ako obklad na krb sa najmenej hodia sadrové obklady.

stones

Obklady zo sadry nie sú odolné voči prudkým zmenám teploty a obklad môže veľmi ľahko prasknúť. Ak sa sadrový obklad zašpiní, už ho neviete jednoducho vyčistiť. Najčastejšie sa to potom rieši premaľovaním celého sadrového  obkladu aj za cenu stratenia detailnej štruktúry obkladu. Alternatívnym riešením obkladov sú betónové obklady, v podobe imitácie kameňa a tehlových pásikov. Určite vyberte čo najtenší a najmenej štruktúrovaný typ obkladov. Najviac s hrúbkou jeden centimeter. Dôvodom je pekné riešenie detailov okolo dvierok, mriežky a podobne. Neodporučujem hotové rohové prvky. Rohy si nechajte narezať remeselníkom na kamenický roh.