Žltá a pletené textílie dokážu vytvoriť príjemnú, útulnú atmosféru, ktorá človeka priam pozýva relaxovať. Výrazná štruktúra pleteniny je silným prvkom každého interiéru, ktorý je ňou zariadený. Vnáša doň pocit pohodlia a útulnosti. Môže sa objaviť na kobercoch, ale aj na pohovke. Žltá farba prináša do interiéru zas teplo a veselosť, podobne ako to dokážu slnečné lúče. Zvoliť môžete najmä teplé a sýte odtiene vaječného žĺtka a zrelých citrónov.

barvy

Pletenina v kombinácií so žltou farbou

Na pohovke poťah z rôzne vzorovanej pleteniny vytvára príjemnú atmosféru. Dajte si však pozor, žltá je výrazná farba a musí sa dávkovať opatrne. Ak by jej totiž bolo priveľa, interiér by mohol vkĺznuť až do nevkusu. Použite ju preto len striedmo. Miestnosť prehrejte niekoľkými prvkami, premyslene rozmiestnenými v priestore.

květina

Každá stena vášho domu či bytu je ako stránka knihy, ktorá spoločne s ostatnými rozpráva príbeh. Do bytu či domu v spomínaných žiarivých žltých tónoch sa ako dominantný prvok hodí sivá knižnica. Najlepšie siahajúca od podlahy až po strop. Môžete si ju dať vyhotoviť na mieru. Bude vystupovať ako ukážka graficky pôsobiaceho interiérového prvku. Neutrálna sivá farba a subtílne police vytvoria ideálne pozadie, na ktorom vyniknú zoskupenia kníh, dekoratívnych predmetov aj praktických drobností.

Zariaďte svoj byt alebo dom jednoducho, ale útulne, s dôrazom na zaujímavé detaily.

designer

Využite silu žltej farby, ktorú dávkujte s citom, aby priestor príliš nezahltila. Použite ju len na niektorých premyslene vybraných prvkoch, ktoré príjemne prehrejú celý interiér. Nápadná pletená textúra, ako sme už naznačili, môže byť ďalšou výraznou témou interiéru. Aplikovať ju môžete na koberce, pohodlnú pohovku a doplnky. Žltú farbu môžete doplniť  pastelovými odtieňmi malinovej a ružovej . To príjemne oživí celý denný priestor, ktorého základ tvoria neutrálne tóny prírodného dreva, bielej a sivej. 

2/5 - (2 votes)