V dnešnej dobe nie je ľahké stanoviť si rozpočet na nespočetne mnoho druhov vecí, ktoré by sme si chceli zaobstarať. Tento problém sa týka hlavne žien, ktoré chcú byť v móde a zároveň svoju tvár skrášliť prostredníctvom tej najlepšej kozmetiky. Ceny však stále rastú, a preto je čas na zmenu!

olejíček

Predtým ako začneme rozoberať návody a tipy na skrášlenie tváre, odporúčam jednu skvelú radu na  šľahané telové mlieko s vysokou koncentráciou prírodných vonných látok – nie je však na jedenie!  Pokiaľ ide o suchú, popraskanú pokožku, toto mlieko je výživné a pomáha jej postaviť sa na nohy. Vaša pokožka bude tak zamatovo hebká a zároveň aj voňavá. Návod je jednoduchý a pridávam suroviny podľa ich presnej miery, aby bolo mlieko a zložky v ňom vyvážené. Prvou a zároveň základnou surovinou je 60 gramov bambuckého masla, ku ktorému pridáme 40 gramov avokádového oleja a to isté množstvo kakaového masla. Masu poriadne rozmiešame a dáme do nerezovej nádoby na mierny stupeň zahriatia.

Do vychladnutej zmesi postupne primiešavame aspoň 10 kvapiek ľubovoľného esenciálneho oleja a začneme šľahať. Niekedy hmota nezhustne a ostane tekutá – v tom prípade ju treba dať na pár minút do chladničky a postup šľahania zopakovať.
Máte popraskané pery? Toto už viac nebude problém, pretože sa doma dá vyrobiť aj perfektný hojivý balzam na pery, ktorý nedráždi pokožku a je vhodný aj pre alergikov. V menšej nerezovej miske rozmiešame 4 lyžičky včelieho vosku nad slabým ohňom, nech sa pomaly rozteká a v priebehu meniaceho sa skupenstva pridávame olivový olej. Po zjednotení oboch ingrediencií pridávame zopár kvapiek esenciálneho oleja spolu s vitamínom E. Hmotu necháme vychladnúť – postačí izbová teplota. Prípravok je určený ihneď po stuhnutí.

lůj

Je jasné, že existuje ešte mnoho metód prípravy domácej kozmetiky, toto sú dva typy ktoré osobne používam a nemusím si ich kupovať.

3/5 - (2 votes)