Ako ju dosiahnuť?
Jedzte zdravo!
Nemusíte do konca života držať diétu, ale určite musíte sledovať, čo si dávate do žalúdka. Občas zhreší každý, rozhodujúce je stravovať sa v maximálnej možnej miere tým spôsobom, ktorý vám pomohol schudnúť. Aby ste znova neupadli do toho istého, kde by ste už nechceli byť.
Pohyb je tá správna voľba
Pohyb musí byť už raz a navždy vaším životným štýlom. Denne sa zničiť do úmoru je nezmysel, ale minimálne dvakrát do týždňa potrebujete hodinu intenzívneho cvičenia. Myslím si, že to zvládne každý, kto má naozaj chuť niečo so sebou robiť. A chce byť vo svojom sne naozaj reálne štíhla.

zelenina

Hydratácia za každú cenu
Dodržiavať pitný režim je základom zdravia. Bez vody zle vyzeráte, ste unavená, nechce sa vám cvičiť, máte spomalený metabolizmus. To všetko zahŕňa ak je človek dehydrovaný. Voda je naozaj potrebná v našom tele viac ako si môžete predstaviť.
Sústreďte sa na to čo máte naservírované na tanieri
Viete, prečo sú Japonky také štíhle? Pretože nikdy nejedia za pochodu, nepozerajú pritom telku, nečítajú knihu, neťukajú do telefónu. Keď jete, tak jete, sústreďte sa na to, čo máte na tanieri a štíhlosť si udržíte oveľa ľahšie. Vyskúšajte to a presvedčte sa sami.
Vážte sa pravidelne
Stúpať na váhu každé ráno a byť v strese z toho, že máte o desať deka viac ako včera, zaváňa obsesiou. Ale systematické pravidelné váženie sa – napríklad raz za týždeň – pomáha udržať kontrolu nad hmotnosťou. Rovnako, ako keď máte pod kontrolou spotrebu energií v domácnosti, ak na to myslíte, neplytváte. Nemajte obavy, pokiaľ vám na tom záleží, tak určite vaša váha bude optimalizovaná do vašej miery sna.
Jedzte so zmyslom fantázie
Určite pomôže, ak bude vaša strava čo najpestrejšia a zároveň zdravá. Keby ste jedli dookola iba pár svojich diétnych jedál, je otázkou krátkeho času, kedy sa vám totálne zunujú a už nikdy, ale nikdy ich nebudete chcieť ani vidieť. Skúste si do jedla pridať rôznorodé ovocie s krásnymi pestrými farbami a vaše oči budú po jedle nasýtené a obohatené fantáziou.

salát

Neprestaňte žiť v zdravom životnom štýle
Vždy je čo zlepšovať. Ak ste raz nastúpili na cestu zdravého životného štýlu, nevzdávajte sa jej, hoci to nie vždy bude ľahké. Ak zotrváte, tak verte, že ste blízko svojho cieľa- sna byť krásnou a štíhlou tak, ako si to predstavujete.